امیر کریمی که از خوانندگان خوش صدای کشورمان است در ۴ فروردین ۱۳۴۹ در محله کریم خان زند تهران متولد شد. او که جزو اولین خوانندگان پاپ ایرانی بعد از انقلاب است، تحصیلات دانشگاهی را با مدرک لیسانس مهندسی عمران به پایان رساند. در سال ۱۳۷۱ یک دورهٔ اجمالی از تئوری موسیقی و سلفژ را گذراند و از سال ۱۳۷۳ به طور جدی تر موسیقی را دنبال کرد. طی سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶ با چند تن از پیشکسوتان موسیقی چون بابک بیات و مجید انتظامی ملاقات هایی را داشت و از سال ۱۳۷۶ با تولد دوبارهٔ پاپ در ایران کار حرفه ای خود را با محمدرضا چراغعلی به عنوان آهنگساز و سعید امیر اصلانی به عنوان شاعر آغاز کرد و به دنبال آن همکاری وی با صدا و سیما نیز شروع شد. اولین آلبوم کریمی <<غریبه>> بود که به سفارش شرکت سروش در سال ۱۳۷۸ تهیه و روانهٔ بازار موسیقی شد. او توانست با آهنگ <<تهران>> در این آلبوم به اوج محبوبیت و شهرت برسد.

امیر کریمی درباره علت انتشار موزیک ویدیو ldquo;عشق کافی نیستrdquo; از طریق یکی از شبکه های ماهواره ای، گفت: واقعیت این است که من می خواستم قانون مدار پیش بروم. من در این ۱۶-۱۵ سال همیشه امکانش بود که ویدیو پخش کنم اما اصلا دوست نداشتم این کار را انجام بدهم و خلاف قوانین رفتار بکنم تا این که دیدم مثل این که شرایط خودش دارد من را به این سمت می برد که خلاف قوانین رفتار بکنم. برای همین خواستم چند ویدیو منتشر کنم. اما وقتی اولین ویدیو پخش شد، ارشاد به من اعلام کرد این روند را ادامه ندهم و ما هم قبول کردیم. امیر کریمی خواننده و موزیسین پاپ پس از دو کاری که اخیراً به سفارش یونسکو برای سازمان جنگل ها به نام ده و کاری به سفارش ستاد مشترک نیروهای مسلح انجام داده اند در حال حاضر به ضبط آلبوم های جدید خود مشغولند. اخیرا تیتراژ برنامه کوچه های تهران با صدا و آهنگسازی او از شبکه تهران هر روز راس ساعت 19 در حال پخش است. در کل وی تا امروز آلبوم های زیر را منتشر کرده و به زودی هم آلبوم جدید وی منتشر خواهد شد:

آلبوم غریبه (1378)

آلبوم تا همیشه (1379)

آلبوم فوتبالیستها (امیر کریمی و علی پروین) (1380)

آلبوم جوونی (1388)

آلبوم دوباره مهتاب (1389)

زندگینامه امیر کریمی خواننده خوش صدا و با سابقه پاپ

زندگینامه احسان خواجه امیری خواننده مطرح موسیقی پاپ

معرفی گروه موسیقی هوروش بند (بخش سوم)

معرفی گروه موسیقی هوروش بند (بخش دوم)

معرفی گروه موسیقی هوروش بند (بخش اول)

مروری بر زندگی امیرعباس گلاب خواننده و آهنگساز توانای کشور

موسیقی پاپ چیست؟ رل موزیک

آلبوم ,امیر ,کریمی ,سال ,های ,پاپ ,امیر کریمی ,صدا و ,به سفارش ,در حال ,خلاف قوانین ,امیر کریمی خواننده ,خلاف قوانین رفتار
مشخصات
آخرین جستجو ها